Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Portál Solar Monitor Výkaznictví CS-OTE

sim:portal:ote:faq

Odpovědi na nejčastější dotazy

Vykazuji do OTE přes Váš Portál a kvůli daňovým účelům aj. bych si ráda zakládala veškerá finanční vyúčtování od firmy OTE. Poradíte mi, prosím, jakým způsobem získám jednotlivá finanční vypořádání za danný měsíc k účelům založení do mé složky doma?
Společnost Solar Monitor můžete požádat o zaslání finančního vypořádání. Zašleme Vám ho na vyžádání emailem. Do budoucna bude doklad o výplatě podpory z OTE ke stažení na našem Portálu, a zákazník ho tak bude mít kdykoli pohodlně k dispozici.


Vystavil jsem na Vašem Portálu výkaz do OTE a přišla mi na email zpráva Chyba výkazu. Čím to může být?
Pravděpodobně jste při vykazování přeskočil výkaz za starší období. Kolik výkazů máte k vystavení? Pokud máte k vystavení výkazy za více období, je třeba vykazovat od nejstaršího období.


Vystavil jsem na Vašem Portálu výkaz, který byl přijatý do systému do OTE. Výkaz má nyní status „Stornováno“. Co můžu dělat aby byl výkaz zúčtovaný?
Pravděpodobně byla ve výkazu nesprávně vyplněná hodnota svorkové výroby. Aby Vám OTE výkaz zúčtovalo, je potřeba ho vystavit znovu se správně vyplněnou hodnotou svorkové výroby. Výkaz lze opravit jeho opětovným zadáním. Doporučuji zaslat na OTE informaci (na e-mail elektro@ote-cr.cz) o vyplnění a uložení nového výkazu aby účtárna provedla zúčtování – přepnutí statusu ze „Stornováno“ na „Zúčtováno“ přednostně.


V měsíčním výkazu jsem omylem zadal do kolonky svorková výroba chybný údaj a chtěl by ho opravit. Bohužel jsem si toho nevšiml včas. Podpora za daný měsíc už byla vyplacena. Je nějaká možnost jak to opravit?
V takovém případě je třeba na OTE poslat reklamaci. Na Portálu OTE se v záložce POZE-Reklamace zvolí možnost Nová reklamace.

V záložce Data vyplňte:
Typ reklamace - Měsíční výkaz
Druh reklamace - Požadavek na změnu
Krátký popis - např. Oprava výkazu měsíc/rok (např. 05/2014)
Popis - např. Špatně opsaná hodnota výroby. Správná hodnota výroby je x.xxx MWh. + zadejte IČO, Zdroj

Klikněte vlevo dole na tlačítko Odeslat

Po zadání reklamace by OTE mělo umožnit znovu vystavit daný měsíční výkaz. Po jeho vystavení doporučuji zaslat na OTE informaci (na e-mail elektro@ote-cr.cz) o vyplnění a uložení nového výkazu aby účtárna provedla zúčtování přednostně.

Pokud nemáte přístup na OTE, kontaktujte nás. Jako Váš zprostředkovatel Vám s reklamací pomůžeme.


Mám problém zaregistrovat obnovený certifikát na portál CS OTE. Při nahrávání nového certifikátu je potřeba tuto operaci potvrdit ještě starým certifikátem. Při podepisování operace se ale v prohlížeči nabídne možnost podepsat pouze novým certifikátem. Jak toto řešit?
Nejprve otevřete úložiště certifikátů - pokud používáte Internet Explorer, pak je to Tools (Alt-X), Internet Options, Content, Certificates - pokud používáte Firefox, zvolte Options, Advanced, záložka Certificates, tlačítko Certificates.
Nyní vytvořte zálohu nového certifikátu včetně privátního klíče a rozšířených vlastností (uložením souboru pfx, popř. p12 na disk). Nyní certifikát z úložiště smažte, zavřete prohlížeč, přihlašte se znovu na portál CS OTE, opakujte operaci vložení nového certifikátu a nyní se Vám při jeho ukládání nabídne pouze možnost podepsat starým certifikátem. Poté obnovte nový certifikát (importem) z disku. Od teď se již můžete přihlašovat novým certifikátem.

sim/portal/ote/faq.txt · Poslední úprava: 2014/10/09 09:10 autor: ondra

Nástroje pro stránku