User Tools

Site Tools


en:sim:rm:faq

Odpovědi na nejčastější dotazy

Máme v objektu dvě FVE na jedno odběrné místo. Musím si pořizovat dvě jednotky SM2-RM nebo mi stačí jedna?
Stačí Vám jedna jednotka SM2-RM. Můžete k ní připojit až 3 elektroměry (3 FVE pro jedno odběrné místo). Výroba se čte z každého elektroměru zvlášť. Při vyplňování měsíčních výkazů za odběrné místo s více připojenými zdroji se musí postupovat podle následujícího pravidla. Dříve než vyplníte výkaz za zdroj, který je připojen přímo, musí již být zaslány výkazy za všechny ostatní „vnořené“ zdroje. Přímo připojený zdroj poznáte následujícím způsobem. Pokud je v informacích u daného zdroje, v řádku Výkaz za EAN uvedeno ANO, zdroj je přímo připojený. Ostatní zdroje mají v tomto řádku uvedeno NE a jsou „vnořené“.


Rád bych si zařízení SM2-RM nakonfiguroval přímo z notebooku. Propojil jsem SM2-RM s notebokem a v aplikaci Etool, kterou mám v notebooku nainstalovanou, dal Najít zařízení. ETool sice připojené SM2-RM vidí, ale nedaří se mi zobrazit jeho webové rozhraní.
Pravděpodobně mají SM2-RM a notebook rozdílné síťové nastavení. Je třeba upravit nastavení síťě. Buď v notebooku nebo v SM2-RM (prostřednictvím EToolu), tak aby byli obě zařízení ve stejné síti. Síťové nastavení SM2-RM vidíte a můžete upravit v EToolu uprostřed dole v poli Nastavení zařízení. Po změně nastavení klikněte vpravo dole na tlačítko Potvrdit změny.


en/sim/rm/faq.txt · Last modified: 2014/07/25 08:47 by ondra