Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sim:portal:faq

Odpovědi na nejčastější dotazy

Jak funguje portál? Jak je možné, že eviduje hodnotu z elektroměru i ze střídačů, když v jednotce je nastavené čítání hodnot z elektroměru? Kde najdu graf výroby?

Hodnota z elektroměru se počítá jako Total, tnz. že pokud je nastavené čítání z elektroměru, zobrazuje se v přehledu výroby jako celková vyrobená energie (čítání z elektroměru je přesnější a je nutné pro fakturaci).

Hodnotu vyrobené energie z připojených střídačů Solar Monitor v tomto případě pouze zobrazuje, v jednotce se neukládá. Pokud funguje odesílání dat na portál, Solar Monitor danou hodnotu odešle na portál, kde se uloží.

Na portálu je, v menu Grafy, v podmenu Celková výroba a osvit zobrazena hodnota z elektroměru a Veličiny a výroba měniče ukazují hodnoty výroby střídače.


Proč je stav jednotky na portálu offline a na portál nepřicházejí žádná data z elektrárny?
V jednotce, v podmenu Síť a čas, zkontrolujte Nastavení sítě a Nastavení odesílání na portál. Zkontrolujte také, jestli má jednotka správně nastavený čas. Pokud se ani po kliknutí na tlačítko Synchronizovat čas se serverem neukáže v jednotce správný čas, zkuste změnit nastavení SNTP serveru (přenastavte ho např. na time.nist.gov nebo na ntp.nic.cz).

Poté klikněte na tlačítko Odeslat testovací data. Pokud je vše správně nastavené, vypíše se hláška Úspěšně odesláno.


V jednotce Solar Monitor jsem povolil odesílání na portál. Jaké jsou přihlašovací údaje do mojí FVE v případě, že se na portál přihlašuji poprvé?
Defaultně nastavené přihlašovací jméno je posledních 6 znaků z MAC adresy Solar Monitoru (zadává se bez dvojteček, najdete ho zespodu jednotky). Heslo je heslo. Tyto přihlašovací údaje použijte při prvním přihlášení. Poté doporučujeme si přihlašovací údaje změnit.


Jak je možné, že jednotka chybu střídače vyčítá, ale na portálu ji v alarmech nevidím?
Zkontrolujte, že máte v jednotce v menu Nastavení systému/Senzory a alarmy povolené Odesílání alarmů na portál.


Na portálu je nastavené heslo k FVE, přesto je možné dostat se na elektrárnu z jakéhokoliv počítače i bez hesla. Jaké opatření proti tomu mohu udělat?
Přístup je nastavený jako veřejný. Pro neveřejný přístup, v menu Administrace/Přihlásit, zrušte zakliknutí volby Veřejný přístup.


Ve webovém rozhraní Solar Monitoru se u Odesílání na portál zobrazuje - Chyba při odesílání (1552). Co to znamená?
Vypršela platnost Vaší licence na portál. Pro prodloužení licence využijte náš eshop, kde také naleznete více informací o jednotlivých verzích portálu.
S dalšími dotazy nás kontaktujte zde.

sim/portal/faq.txt · Poslední úprava: 2014/09/10 12:40 autor: ondra