Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sim:manual:faq

Odpovědi na nejčastější dotazy

Mám k Solar Monitoru připojené střídače, proč je nevidím ve webovém rozhraní jednotky?
Jsou střídače k jednotce připojené správně? Provedli jste potřebnou konfiguraci střídačů pro komunikaci s dataloggerem (adresace, nastavení protokolu, terminace)? Je v pořádku komunikační karta? Nastavili jste Solar Monitor pro komunikaci s měniči (rozhraní, typ protokolu, přenosová rychlost)? Provedli jste v jednotce detekci střídačů?


Je možné nastavit v Solar Monitoru zápis dat v kratším časovovém intervalu než je 1 hodina?
Solar Monitor má nastavený fixní interval pro zápis dat 1 hodinu. V případě, že byste chtěli vidět hodnoty v kratších časových intervalech, je to možné. Pro častější ukládání dat poskytujeme web portál s možností nastavení 5 min., 15 min., 30 min. nebo 1 hod. intervalu.


Co může být přičinou, že připojený senzor se v monitoringu opakovaně na chvíli zobrazí a vypadává? Zkusil jsem vyměnit kabeláž a připojit k jednotce jiný senzor, ale problém přetrvává.
Je možné, že pokud máte kabel k senzoru např. ve skříni, kde je spolu s dalšími kabely a je tam vysoké napětí, dochází k rušení. Pokuste se tedy vést kabel k senzoru, pokud je to možné, mimo dosah ostatních kabelů.


Mohu pro kabeláž k senzoru osvitu použít UTP kabel místo PUR kabelu?
Ano, na krátkou vzdálenost (do 10 m) a pouze pro vnitřní použití, lze PUR kabel nahradit UTP kabelem.


Může běžet v rámci jedné FVE více dataloggerů?
Ano, pokud nejsou oba současně na jedné sběrnici RS485.


Solar Monitor mám připojený k ethernetu a pro připojení do webového rozhraní jednotky používám vaši utilitu ETool. Po spuštění EToolu však ETool jednotku nenajde.
Zkontrolujte ve Windows Firewall, zda je Etool přidaný k programům, které nejsou blokované.


Přestože jsem v Solar Monitoru provedl nastavení sítě, řeším potíž se synchronizací času a odesíláním informačních mailů. Čas nejde sesynchronizovat a i když se nastaví ručně, sám se pak zase změní. Také nejdou posílat E-maily.
Ve webovém rozhraní jednotky v Nastavení sítě zkontrolujte zda je správně vyplněné políčko Sekundární DNS.


Zapomněl jsem heslo a nemohu jednotku překonfigurovat. Jak to mohu vyřešit?
Z čelního panelu zařízení zmáčkněte tlačítko Reset 5x po sobě s intervalem cca 1 sekunda. Nastavení jednotky se celé vymaže a nahraje se tovární nastavení.

sim/manual/faq.txt · Poslední úprava: 2014/02/24 10:27 autor: ondra

Nástroje pro stránku